Zpět
 

Otázky o životě

Nejčtenější

Sebeuvědomování

Sebeuvědomování

Na kolej jsem se vracela se srdcem ztěžklým zoufalstvím. Zrovna jsem se dozvěděla, jak dopadla moje zkouška z organické chemie. Ani teď jsem ji neudělala… a bylo to napotřetí!

více »

 
 
Jak dál?

Jak dál?

Prožíváte právě období, kdy se snažíte vyrovnat s následky nějaké katastrofy nebo s náhlou ztrátou přítele či příbuzného? Dostanete od Boha odpověď, proč se to stalo? Nejspíše ne. Zdá se, že v podobných chvílích a situacích nebývá Proč? právě tou otázkou, na kterou Bůh dává odpověď.

více »

 
 
Jak čelit smrti a umírání?

Jak čelit smrti a umírání?

Pokud existuje nějaká univerzální zkušenost, která spojuje lidi v celé historii a na celém světě, pak je to smrt. Smrt je něco, s čím se setkáváme všichni – žádné tělesné cvičení, dieta, meditační techniky nebo množství peněz nám neumožní se jí vyhnout.

více »

 
 
Proč je život tak těžký?

Proč je život tak těžký?

Proč lidé dostávají rakovinu? Proč se dějí tragédie a proč existuje smrt? Podvědomě si tuto otázku klademe dost často. Na vědomé úrovni ovšem jen málokdy. Jsme natolik zaměstnáni tím, že žijeme svůj život, že se jen zřídkakdy zastavíme a uvažujeme: PROČ?

více »

 
 
 
 Jaký má můj život smysl?

Jaký má můj život smysl?

Vezměte si takové kladívko. Je určeno k tomu, aby se s ním zatloukaly hřebíky. K tomuto účelu bylo vyrobeno. A teď si představte, že to kladívko nikdo nepoužívá. Leží prostě v kufříku s nářadím. A je mu to jedno.

více »

 
 
 

Další

Opravdový život

Připadalo vám někdy, že musí být něco víc? Něco, co přesahuje pouhé existování? Následující příběhy nabízejí přímočaré názory na opravdový život a na to, jakou roli v něm hraje Bůh.

více »

 
 
 

HIV: Život s nadějí

Student, který žil s HIV a hemofilií, žil s nadějí - a z dobrého důvodu. Vypráví, jak může mít člověk naději, ať mu život přichystá cokoliv.

více »

 
 
Jak můžu najít vnitřní klid?

Jak můžu najít vnitřní klid?

Někdy je všechno proti nám. Vyhodili nás ze zkoušky, chytne nás revizor, pohádáme se s partnerem a táta zavolá, že ten nový notebook, co nám před měsícem dal, musíme okamžitě vrátit. Je možné, aby si člověk zachoval vnitřní klid?

více »