Zpět
 

Jak poznat Boha

Nejčtenější

Kdyby šlo poznat Boha osobně...

Kdyby šlo poznat Boha osobně...

Může člověk navázat osobní vztah s Bohem? Čekat na blesk z nebe? Nebo se plně oddat náboženským obřadům? Stát se lepším člověkem, aby mě Bůh přijal? Sotva.

více »

 
 
 
Proč bychom měli věřit Bibli?

Proč bychom měli věřit Bibli?

Jak víme, že Bible, kterou máme dnes, je důvěryhodná? Bible o sobě tvrdí, že je jedinečným Božím sdělením lidstvu. Na jejím poselství stavěly a staví svůj život miliardy lidí. A miliony za to zemřely. Může jí ale inteligentní člověk věřit?

více »

 
 
 
 

Další

Kde jsem našla pravou lásku

Kde jsem našla pravou lásku

Když mi bylo patnáct, rodiče se rozvedli a tou dobou jsem začala zoufale hledat odpovědi na zásadní otázky, které trápí asi úplně každého člověka dnešní doby. Existuje vůbec něco jako láska, nebo je to jen pohádka, po které všichni marně toužíme?

více »

 
 
Na druhý pohled

Na druhý pohled

Věci nejsou vždy takové, jak vypadají. Někdy nepoznáme hned, oč se jedná, a musíme se podívat znovu. Když lidé slyší o křesťanství, napadnou je často ne zrovna hezké věci: pokrytectví nebo zkaženost mezi těmi, co si říkají křesťané, skandály v církvi, intelek-tuální lenost – a už se nepodívají znovu a důkladněji. Ale co když je v tom něco víc?

více »

 
 
 
Jaký je Bůh?

Jaký je Bůh?

Boha, který stvořil vesmír v celé jeho velikosti i se všemi tvůrčími detaily, můžeme poznat. Řekl nám o sobě, ale jde ještě dál. Zve nás do vzájemného vztahu, abychom ho mohli poznat osobně.

více »

 
 
Odpovídá Bůh na naše modlitby?

Odpovídá Bůh na naše modlitby?

Setkali jste se někdy s někým, kdo opravdu důvěřuje Bohu? Jako ateistka jsem měla kamarádku, která se často modlila. Každý týden mi vyprávěla o něčem, o co se podle ní Bůh postará. A každý týden jsem se dovídala, jak Bůh odpověděl na její modlitbu tím, že udělal něco neobyčejného. Víte, jak je pro ateistu těžké vidět něco takového týden co týden?

více »