Zpět
 

Otázky a odpovědi

Nejčtenější

Když čtu Bibli...

Když čtu Bibli...

...proměňuje můj život. Nacházím odpovědi na svoje otázky. Dozvídám se, jaký je Bůh a jak ho lze poznat. Pokud se chcete o této jedinečné knize dozvědět více, přijďte na diskusní setkání Přehled Bible, kde budeme spolu s dalšími studenty objevovat, co nám tato stará kniha může říct.

více »

 
 
 
 
 
Co všechny ty války ve jménu křesťanství?

Co všechny ty války ve jménu křesťanství?

Pravdivost určitého náboženství nebo filosofie bychom neměli posuzovat podle jednání lidí, kteří se daným učením neřídí.Když se někdo převlékne za opraváře a vykrade banku, neznamená to přeci, že všichni opraváři jsou zloději a není dobré si je zvát domů na rozbitou pračku.

více »

 
 
 
 

Další

 
Ježíš a Ježíšek - najdi 10 rozdílů

Ježíš a Ježíšek - najdi 10 rozdílů

Do štědrovečerní večeře zbývají hodiny. Ulice zdobí hvězdy, přibývá počet benefičních koncertů a ubývá času na nákup dárků. A všichni se těšíme, co nám nadělí Ježíšek. Co má ale Ježíšek společného s Vánocemi?

více »

 
 
Diskuse nad Biblí

Diskuse nad Biblí

Pět diskusních setkání nad nejčtenější knihou všech dob je otevřeno pro nevěřící i věřící. Setkání budou probíhat v Jazykovém centru v blízkosti VŠE v Praze na Žižkově.

více »

 
 
Anketa o ceny

Anketa o ceny

Zajímají nás vaše názory. Kromě toho, můžete vyplněním této krátké ankety získat jednu ze tří cen, kterou si můžete vybrat...

více »

 
 
Je Bible důvěryhodná?

Je Bible důvěryhodná?

Je Nový zákon snůškou polopravd a legend nebo popisuje skutečné historické události? Jak můžeme dnes s jistotou vědět, co se stalo před staletími? Není možné, že postava Ježíše Krista je prostě jen legendou, možná skrývající malé zrnko pravdy?

více »

 
 

Pokud je Bůh dobrý, proč existuje zlo a utrpení?

Těžko se najde někdo, kdo by zpochybňoval, že svět je plný strašlivého zla a utrpení. Narážíme na něj každý den, a to jak na citové, tak na intelektuální i praktické rovině. A určitě není jednoduché smířit tuto krutou realitu života s představou dokonale dobrého a dokonale mocného Boha.

více »

 
 
 
 

Nevedou všechna náboženství ke stejnému cíli?

Čtyři slepí muži objeví slona. Jeden sáhne na chobot a dojde k závěru, že je to had. Další zkoumá jednu sloní nohu a popíše ji jako strom. Třetí najde slonův ocas a prohlásí, že je to provázek. A čtvrtý slepec, poté, co narazí na slonův bok, nabude přesvědčení, že je to zkrátka stěna. Podle mnoha lidí se tento příběh podobá situaci s různými světovými náboženstvími – popisují tutéž skutečnost zcela různými způsoby.

více »