Zpět
 
Užitečný článek120 návštěvníků označilo článek jako užitečný

Začátek s Bohem

Upřímně blahopřejeme ke tvému rozhodnutí pozvat Ježíše do svého života!

Ale co teď?

Pokud by tu šlo o nějaké náboženství, mohl/a bys očekávat, že dostaneš hromadu Pravidel. Obřadů. Rituálů. Zákonů. A možná taky hodně věcí k nákupu...

Ale když jsi pozval/a Ježíše do svého života, nešlo o připojení se k náboženství.

Místo toho jsi navázal/a vztah. S Bohem. To je tedy něco!

Možná se ptáš, jak to vůbec vypadá mít vztah s Bohem. Co mám očekávat? A hlavně, jak vůbec můžu začít poznávat Boha víc?


Máme pro tebe pár tipů, které ti můžou pomoci:

  • Napiš nám. Někdo z nás (studentů či absolventů) se ti obratem ozve a rád odpoví na tvoje otázky nebo poradí ohledně začátku tvojí nové cesty s Bohem. Můžeš klidně dál zůstat v anonymitě nebo se časem můžete sejít naživo, pokud o to budeš stát.
  • Další zdroje. Na těchto stránkách jsme připravili pár dalších informací, které ti pomohou na začátku vztahu s Bohem. Určitě taky doporučujeme čtení Bible. Pokud ti nevadí čtení na počítači, tak ji najdeš i on-line.
  • Zajdi mezi křesťany. Možná by sis chtěl/a popovídat s někým, kdo už Ježíše zná delší dobu, nebo prostě jenom tak přijít mezi křesťany. Pokud chceš, můžeme ti pomoci najít nějakou vhodnou křesťanskou skupinu (nebo jak se v křesťanském slangu říká - společenství) blízko tvého bydliště. Možná to nebude kostel hned ve vedlejší ulici (a možná to vůbec nebude kostel), ale věřím, že něco najdeme. 

Přejeme hodně radosti na té nejúžasnější cestě - cestě za Bohem.

 
 
<< Nejběžnější otázky o křesťanském životě