Zpět
 

Na druhý pohled

Megan Ginderová

Věci nejsou vždy takové, jak vypadají. Na první pohled občas nepoznáme, oč se jedná, a musíme se podívat ještě jednou. Poznáš, co to je? (Odpovědi najdeš níže.)

 

Když lidé slyší slovo křesťanství nebo jméno Ježíš, hned je napadne spousta věcí – často ne zrovna hezkých. Vybaví si pokrytectví nebo zkaženost mezi lidmi, kteří si říkají křesťané, skandály v církvi nebo intelektuální lenost – a to spoustě lidí brání v tom, aby se podívali ještě jednou a důkladněji. Ale co když je v tom něco víc? Co když ty první myšlenky neodpovídají tomu, co ve skutečnosti leží pod povrchem? Co když je možné objevit něco neuvěřitelně úžasného?

To, jak důležité je podívat se ještě jednou, jsem zjistila během posledního ročníku gymnázia. S kamarádkou Kim jsme seděli u nich na verandě a ona se mě zeptala, jestli by mi mohla říct pár velice jednoduchých informací o Ježíši. Jako dítě jsem chodila do kostela a snažila se žít dobrým a morálním životem. Myslela jsem si, že o Ježíši vím všechno. Ale to, co mi Kim řekla, neodpovídalo tomu, co jsem si o Ježíši myslela, a odhalilo to něco mnohem hlubšího.

Kim mi řekla, že existuje Bůh, který mě velice miluje a stvořil mě za určitým účelem: abych s ním měla osobní vztah. Bohužel kvůli rozhodnutím, která jsem v životě učinila (stejně jako každý jiný člověk na zemi) – dělat si to, co jsem chtěla sama, a ignorovat Boha –, jsem oddělená od prožívání Boží lásky a smyslu života. Moje rozhodnutí vedla k tomu, že žiju odděleně od Boha, ve stavu duchovní smrti.

Bůh mě ale miluje natolik, že to tak nechtěl nechat. Poslal svého Syna, Ježíše, aby žil
dokonalým životem, jakým my žít nedokážeme. Ježíš zaplatil cenu za naše sobectví. Zemřel místo nás a pak se vrátil zpět do života, čímž dokázal, že je Bohem. Vztah s Bohem můžeme nyní prožívat díky tomu, že přiznáme, že jsme sobečtí, a uvěříme, že Ježíš nám nabízí život a způsob, jak tento problém vyřešit. Když se osobně rozhodneme dovolit této pravdě, aby nás v životě vedla, pak můžeme prožívat účel, smysl a vztah s Bohem, který nás miluje.

Když mi to Kim vysvětlila, uvědomila jsem si, že se v životě spoléhám na to, že sama dokážu být dokonalá. V tomto bodě jsem si jasně uvědomila, že to nestačí, nejen kvůli tomu, co mi řekla Kim, ale protože jsem se už uvnitř cítila vyčerpaná a znechucená tím, jak jsem se snažila být dokonalá. Když jsem pochopila, že Ježíš byl tím dokonalým člověkem, kterým já nikdy být nemůžu, a že se již postaral o všechny mé nedokonalosti nyní i navždy, cítila jsem se jako nový člověk; byla jsem osvobozená od těžkého břemene, které jsem s sebou až dosud vláčela.

Když jsem si dala tu práci a podívala se na Ježíše znovu, změnilo to můj život, ne jen v tom okamžiku, ale v každém dni od té chvíle. Pokoj, radost a láska, které prožívám a o které se mohu nyní dělit s jinými, jsou dar, který bych za nic nevyměnila. Druhý pohled stál za to. Megan Ginderová ukončila studium na Houghton College v roce 2010 a nyní pracuje v Praze.
Obrázky: kartáček na zuby, řasy oka, kytarová struna www.topdesignmag.com

 
 
<< Jaký je Bůh?Proč bychom měli věřit Bibli? >>